مسکو: خدمه روسی نفتکش استنا ایمپرو در سلامت هستند

سخنگوی سفارت روسیه در تهران تائید کرد که خدمه روسی نفتکش “استنا ایمپرو” در سلامت کامل هستند و سفارت برای برقراری ارتباط با آنها تلاش می‌کند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی سفارت روسیه در ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری تاس اظهار داشت که دیپلمات‌های کشورش در تلاشند تا با خدمه روسی نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو که روز جمعه توسط ایران توقیف شد، ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: ما تلاش کرده‌ایم تا با دفتر وزارت امورخارجه ایران در شهری که نفتکش انگلیسی در آن توقیف شد، ارتباط برقرار کنیم. خدمه آن هنوز روی کشتی قرار دارند و آزادند در محدوده آن تردد کنند. با این حال، آنها طبق قوانین بین‌المللی دریانوردی اجازه ندارند شناور را ترک کنند.

این دیپلمات روس افزود: خدمه این کشتی در سلامت هستند و هیچ خطری جان و سلامتی آنها را تهدید نمی‌کند. ما سعی داریم تا در همکاری با شرکای ایرانی خود با این افراد ارتباط برقرار کنیم.

به گزارش ایسنا، سپاه پاسداران ایران شامگاه جمعه 28 تیرماه اعلام کرد که نفتکش استنا ایمپرو را که متعلق به انگلیس است به دلیل رعایت نکردن قوانین بین‌المللی و بنا به درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی استان هرمزگان در تنگه هرمز توقیف کرده است.

انتهای پیام

Posts created 2095

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top